HİJYEN EĞİTİMİ
Genel anlamda hijyen, sağlıklı bir yaşam için yapılan faaliyetlerin ve alınan önlemlerin tümüdür. Tüm işyerlerini kapsayan; özellikle gıda, sağlık, turizm sektörleriyle yakından ilgili kuruluşların dikkat etmesi gereken kurallar bütünü olarak verilen hijyen eğitimi, aslında genel temizlik kurallarının bilimsel çalışılmış halidir. Konaklama amaçlı kullanılan otel, motel ve pansiyonların mutfak kısımlarında çalışanlar; işyerlerinin yemekhane, kantin, çay ocaklarında görevli personeller; gıda ve perakende alanında çalışan herkesin bu eğitimleri alması ve hijyen kurallarına uygun hareket etmesi, kendilerinin olduğu kadar çevre sağlığını da korumak amaçlıdır.
Hijyen, “28698 sayılı Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine” göre her işin özelliğine göre çalışanların kendi ve halk sağlığını tehlikeye sokmayacak biçimde hizmet vermesini sağlamak amacıyla yapılacak uygulamaların ve alınan temizlik önlemlerinin bütünü olarak tanımlanmıştır.
Bu yönetmeliği göre, bakanlık tarafından eğitim verilmesi istenen meslekler, gıda üretimi ve satışı yapılan işyerleri, misafirhane, pansiyon ve mutfak hizmeti ortak olan siteler, temizlik hizmeti veren şirketler, su üretimi ve satışı yapan firmalar, masaj salonları, güzellik salonları, bay-bayan kuaförleri, sauna-hamam-kaplıcalar, vb. gibi yerlerde çalışan ve gıdalar ile doğrudan temas eden kişilerin hijyen eğitimi alması zorunludur.

5 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe giren “Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine” göre, aşağıda belirtilen mesleklerde çalışan meslek mensuplarına Hijyen Eğitimi zorunlu hale getirilmiştir.
Bu iş yerleri;
• Gıda üretimi ve perakende satışı yapılan yerler,
• İçme veya insani kullanım suyu üretimi yapan yerler,
• Doğal mineralli suların üretimini yapan yerler,
• Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler,
• Dövme ve piercing yapılan yerler,
• Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler,
• Ekmek, ekmek çeşitleri, diğer ekmek çeşitleri ve sade pide üreten iş yerleri,
• İnsan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerleri,
• Okul kantinleri,
• Ayrıca satışı yapılmasa bile yemekhane, çay ocağı, mutfak gibi alanlarda çalışanlar da hijyen eğitimi sertifikası almak zorundadır.Firmamız bu konuda online eğitim ile hızlı bir şekilde çalışanların sertifikalarını hazırlamaktadır.

Firmamız  adına  Dr. İrfan Töz  Özel bir unıversitenin Hijyen Eğitimi konusunda Ege Bölge Temsilcisi ve eğiticisidir. Hijyen Sertifikasi icin Üniversitenin Eğitim Programına kayıt yapılmaktadır. Kayıt için gerekenler kimliğinizin on kısmının fotografı ve  eğitim ucretinin dekontudur. Toplu eğitimler için uygun fiyatlar uygulanmaktadır. Online sunumlarla eğitiminiz devam etmektedir. En gec 3 gun içerisinde sertifikanız hazır olmakta ve e-devlette göruntulenebilmektedir.

ULAŞIM & İLETİŞİM

  • ATATÜRK Mahallesi Erdal İnönü Cad no 25 B Blok Daire 2 Narlıdere İzmir

  • 05305605139
  • 05305605139
  • irfantoz@gmail.com

İZMİR MOBİL SAĞLIK DANIŞMANLIK


Mobil Sağlık Hizmetleri İşyerlerinde çalışanların sağlık muayenelerinin de yapılması yasal bir yükümlülüktür. Çalışanların sağlık kayıtlarının işe girişten itibaren başlanarak kanuni sürelerle yenilenmesi ve saklanması gerekmektedir. Sağlık kontrollerinin zamanında yapılması oluşacak problemlerin önceden tespit edilmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacaktır.

İZMİR MOBİL SAĞLIK DANIŞMANLIK Portör muayenesi, sağlık taramaları, solunum fonksiyon testi, kan ve idrar tetkikleri, akciğer grafisi, kulak odiosu vb. gibi tüm sağlık hizmetlerini uzman kadrosu ile vermektedir.

TETKİKLER VE YENİLENME SÜRELERİ Akciğer Grafisi En az yılda bir defa
Gaita Kültürü Salmonella ve Shigella yönünden, en az yılda bir defa
Boğaz ve Burun Kültürü Staphylococus aureus yönünden, en az yılda bir defa
Dışkının Mikroskobik İncelenmesi Entemoeba histolytica kistleri, Giardia lamblia kistleri ve helmint yumurtaları, yönünden En az 6 ayda bir defa

Ulaşım & İletişim

DR.İRFAN TÖZ
  • ATATÜRK Mahallesi Erdal İnönü Cad no 25 B Blok Daire 2 Narlıdere İzmir

  • 05305605139

  • 05305605139

  • 05305605139

Hakkımızda

İşyerlerinde çalışanların sağlık muayenelerinin de yapılması yasal bir yükümlülüktür. Çalışanların sağlık kayıtlarının işe girişten itibaren başlanarak kanuni sürelerle yenilenmesi ve saklanması gerekmektedir. Sağlık kontrollerinin zamanında yapılması oluşacak problemlerin önceden tespit edilmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacaktır. İZMİR MOBİL SAĞLIK DANIŞMANLIK portör muayenesi, sağlık taramaları, solunum fonksiyon testi, kan ve idrar tetkikleri, akciğer… >> Devamı